Son Dakika
26 Mayıs 2019 Pazar

Süs Tavukları

03 Ekim 2018 Çarşamba, 09:56

Kümesinden İzmir’in Foça ve Torbalı’da çiftlikleri bulunan,sağlıklı yumurtalar yemeniz için çalışan bir çiftliktir. Çiftliğimizde sürdürülebilir üretim için kendi civcivlerimizi ve kendi yemimizi de üretmekteyiz.Tavuklarımızda ve yumurtalarımızda gdo,hormonlar,tarım ilaçları veya böcek ilaçları gibi hiçbir kimyasal ürün kullanımı yapılmamaktadır.

Çiftliğimizde tavuklarımız  düzenli olarak yapılan laborotuvar analizleri ile kontrol atında tutulmaktadır.Serbest gezen tavuklarımız güneş ışığından yeterince faydalanmakta ve bu da yumurtalarına omega3 olarak fazlasıyla yansımaktadır.Tavukların temizliğinde kimyasal sentetikler kullanmamakla birlikte kül havuzlarında dış parazitlerinden kurtulmasını sağlamaktayız.Bitkilerden elde ettiğimiz çözümlerle de tavukların iç Süs Tavukları parazitlerden kurtulmasını sağlamaktayız.Tavuklarımız için doğal antibiyotik olarak maydonoz ve soğan kullanmaktayız.

 

Çiftliğimizde şeffaflık çerçevesinde sağlıklı ve serbest gezen tavuklardan sağlıklı ve taze yumurtalar elde etmekteyiz.Ticari şirket ırklarından değil safkan tavuk ırklarından kullanmaktayız.

Çiftliğimizde aynı zamanda yem,civciv ,safkan tavuk,kuluçkalık yumurtalar ve süs tavukları üretmekteyiz.Ürettiğimiz yemlerde herhangi bir antibiyorik,hormon,koruyucu,kimyasal ilaç,hormon vb katkı maddesi kullanılmamaktadır.

Kümesinden tavuk çiftliğimizde son derece şeffaflıkla,toplumsal fayda ilkesiyle ve doğal yöntemlerle üretim yapmaktayız.Dileyenler çiftliğimizin her bölümünü ziyaret edebilir,,bilgi edinebilir.Yediğiniz yumurtların nasıl yetiştiğini çiftliğimizde gelip görebilirsiniz.Bildiğiniz yumurtayı yiyin!

Çiftliğimizde bahçelerde sadece süs amacıyla kullanılan özel ırklardan süs tavukları da Süs Tavukları yetiştirmekteyiz.Safkan ırklar birçok yönden ticari ırklardan daha iyidir.Safkan ırklar daha uzun yaşarlar ve daha uzun süre yumurtlarlar,yaşlandıklarında bile yumurtlamaya devam ederler,ticari ırklardan daha fazla kişiliği vardır.Safkan ırklar farklı ortam koşullarına daha iyi uyum sağlarlar bu nedenle de özellikle süs tavukçuluğu için en ideal ırklardandır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir